Jaka choroba może być przyczyną mojego złego samopoczucia?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze zdrowiem, jednak nie wiem czy fizycznym czy psychicznym. Od roku leczę niedoczynność tarczycy, wynik od dłuższego zasu mam w normie (pomogło mi to z ciągłym uczuciem chłodu i wolnym metabolizmem). Został totalny brak energii, znaczne zaburzenia snu (nie mogę spać nawet jak jestem zmęczony), bardzo częste bóle głowy. Energii i dobrego samopoczucia dostaję dopiero wieczorem. Do tego mam duszności i jestem bliski zemdlenia gdy przebywam w tłocznych miejscach na przykład kolejka do lekarza, kościół, na apelu na rozpoczęcie roku szkolnego wynosili mnie z sali bo nie dałem rady iść. Nie wiem do końca do jakiego lekarza się zgłosić, czytałem że mogą to być objawy depresji, nerwicy lub fibromalgii. Z góry dziękuję za pomoc, męczę się z tym od wielu lat mimo że sam mam ledwo 20.

Witam, proszę porozmawiać o objawach z lekarzem rodzinnym. W przypadku podejrzenia że objawy mogą mieć podłoże psychiczne potrzebna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą i pomoc psychologiczna. Aby skorzystać z pomocy psychiatrycznej NFZ, skierowanie nie jest potrzebne.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka