Jaka choroba może mieć identyczne objawy jak ciąża?

Od dobrego tygodnia jeśli nie dłużej jest mi niedobrze, naciągało mnie sporadycznie, a także zmniejszyła się moja wytrzymałość pęcherza. 3 dni temu uświadomiłam sobie, że może to ciąża (gdyż zatrucie pokarmowe nie wchodzi w grę) dlatego też zaczęłam "się obserwować".
Dziś powinnam mieć pierwszy dzień miesiączki (cykl 28dniowy) piersi bolą mnie już 2 dzień, coraz częściej mnie naciąga i trudniej mi się opanować i nie zwymiotować (nie miałam takiego problemu od dobrych 7 lat nie wspominając o tym, że końcem grudnia miałam silne zatrucie pokarmowe a jakoś panowałam nad sobą idealnie). Mam ślinotok cały dzisiejszy dzień, jeśli widzę coś co lubię jeść to nie mogę się opanować. Jestem jednocześnie nasycona i głodna, do tej pory bardzo mało jadłam - nie odczuwałam takiej potrzeby. Obecnie po 5h max zaczyna mi burczeć w brzuchu a nawet jak się najem i zobaczę coś "innego" to i tak to zjem. Coraz częściej siusiam, latam co jakieś 30minut a zawsze chodziłam do wc jakieś 4-5razy dziennie. zdecydowanie więcej pije. Czuję że "muszę". Powiększyły mi się piersi i brzuch. Co chwile mi się odbija, do tej pory miałam takie problemy tylko po coli. Mam zaparcia. Od tygodnia (z tego co zauważyłam) mam zmienne nastroje jednego dnia jestem szczęśliwa ciągle się śmieje jak wariatka ze wszystkiego a drugiego jest mi smutno i źle i tak w kratkę.
Co mi nie pasuje do objawów to: obniżoną temp. 34-35 stopni, ta najczęściej się utrzymuje, w innym wypadku mam 36,9-37 ale naprawdę rzadko. Nie mogę spać, przewracam się z boku na bok bo mi ciągle niewygodnie. Bolą mnie łydki przynajmniej w ciągu ostatnich 24h. Zrobiłam dziś bobo-test wyszedł negatywny. Po prostu "czuję" że jestem w ciąży. Tak więc moje pytanie brzmi: Jaka choroba może mieć identyczne objawy jak ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Gdyby jednak wynik testu był ujemny a nadal były wątpliwości należy wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi. Wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia.
Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą. Inną ich przyczyną mogą być m.in. schorzenia układu pokarmowego, układu moczowego. Aby postawić rozpoznanie konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam