Jaka choroba może wywoływać migrenę i powiększenie wątroby?

Witam, mam pytanie. Jakie choroby, zaburzenia mogą wywołać takie objawy: Migreny następujące po każdym wysiłku, z iluzjami fortyfikacyjnymi i drętwieniem rąk. Mrowienie nóg. Bolesne swędzenie rąk i nóg przy minimalnej zmianie temperatury w otoczeniu i po każdej kąpieli. Powiększenie wątroby. Zawroty głowy. Osłabienie. Zaburzenia snu, czasem drżenie mięśni. Ciśnienie zazwyczaj jest niskie, sporadycznie w normie. Cholesterol, hemoglobina w normie. Z góry dziękuję za reakcję. Pozdrawiam Monika

Dzień dobry!
Należy dokładnie przebadać się pod kątem somatycznego (z ciała) podłoża dolegliwości u lekarza (np. badania hormonalne).
Jeśli lekarz wykluczy te przyczyny, warto udać się na konsultację psychiatryczną i zbadać czy symptomy nie mają charakteru nerwicowego.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam serdecznie, nie można postawić diagnozy na podstawie opisu.
Powiększenie wątroby to niespecyficzny objaw, za którym mogą stać rozmaite przyczyny, dlatego wskazane
byłyby dalsze badania i wizyta u specjalisty.
Zarówno migrena jak i parastezje mogą mieć podłoże stresowe, ale i tu powinna Pani wykonać badania
neurologiczne, także na poziom wapnia i magnezu. Wizyta u psychoterapeuty znającego się na metodyce
redukcji stresu też nie zawadzi.
Pozdrawiam