Jaka dawka witaminy D jest odpowiednia dla 3-miesięcznego dziecka?

Mam pytanie dot. mojej córki(skończone 3 mies.), obwód główki( 41 cm) jest większy od obwodu klatki piersiowej (38) a do tego ciemiączko zarasta zbyt wolno, lekarz zwiększył tylko dawkę devicapu z jednej kropelki do dwóch i w zasadzie stwierdził, że jest lepiej ( w por. z miesiącem poprzednim- chociaż dane mówiły coś innego) Udaliśmy się do innego lekarza, który kazał nam stosować 5 kropelek devicapu do tego cebionmulti i wapno, czytym razem to nie za dużo wit, D? Bardzo proszę o pomoc

może pani zrobić badanie krwi na poziom D3. i poziom fosfatazy alkalicznej. Poza tym lepiej kupić porządną witaminę D3 a taka jest niemiecka D3 wydawana tylko na receptę VIGANTOL (tylko 5 zł). . Jeśli dziecko ma dobry poziom D3 we krwi to starczy podawać 1 kroplę Vigantolu a jeśli jest za mało D3 to wtedy odpowiednio więcej 2-3 krople. bezpośrednio do buzi .
Jeśli dziecko poci się na karku po spaniu, jeśli na skórze powstają czerwone ślady po dotknięciu czy lekkim podrapaniu to możemy podejrzewać niedobór D3