Jaką dawkę antybiotyku mam zastosować w przypadku 2-latka?

Witam czy mógł by mi ktoś pomoc wyliczyć ile mam podać dziecku antybiotyku ponieważ przez roztargnienie lekarz zapomniał nam podać dawki. Antybiotyk Ceclor 250mg/5ml, dziecko 2 lata i 3 miesiące, waga 10.5 kg. Bardzo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Dawka antybiotyku uzależniona jest również od choroby podstawowej. Sugeruję skonsultować się z lekarzem prowadzącym na temat dawkowania.