Jaką dawkę leku przeciw nerwicy należy stosować?

Od 6 lat choruję na nerwicę lękową, Od 6 lat biorę również servenon 10 mg. Ostatnie 2 lata choroba była zaleczona. Nie ukrywam, że ten rok nie jest dla mnie i dla mojej rodziny najlepszy (wypadek samochodowy, hospitalizacja, ciągłe rezonanse, dodatkowo sprawy rodzinne, wypadek syna i pobyt na chirurgii dziecięcej).. No i zaczynam się gorzej czuć. Zastanawiam się tylko czy lek, który biorę od 6 lat W tej samej dawce może jeszcze działać? Czy bardziej jest to efekt placebo? A co jeśli zachoruję na schizofrenię? Czy jest taka możliwość?

W sytuacji spiętrzenia przeciwności losu warto wspomagająco podjąć konsultacje z psychologiem, która być może pozwoli nie dokładać substancji chemicznych do organizmu i uspokoić myśli na tyle, że będzie Pani w stanie funkcjonować jak dotąd lub ocenić sytuację bardziej obiektywnie. Myślę, że powinna Pani także skonsultować się z lekarzem psychiatrą co do stosowanego leku, jego zakresu działania i dawki. Mogę tylko uspokoić, że schizofrenia nie jest "mocniejszą formą nerwicy" i nie zależy od tego, czy wcześniej Pani chorowała czy nie.
Życzę spokoju.