Jaką dawkę promieniowania wysyła TK?

Witam, Podczas badania - tomografia komputerowa klatki piersiowej bez kontrastu - fartuch ochronmy położony na podbrzuszu zsunął się w trakcie badania, nie chciałem się ruszać, a pani radiolog była chyba bardziej zaaferowana telefonem niż badaniem i dopiero po badaniu skwitowała ze zdziwieniem, że się zsuneło... Badanie trwało krótko, czy może być jakiś negatywny wpływ na odsłoniętą część ciała? Czy skoro jest to dawka bezpieczna na klatkę piersiową to i nie ma się przejmować wpływem na okolice podbrzusza?

Lek. Paweł Szadkowski

Jednorazowe badanie TK klatki piersiowej podczas, którego nie został pan wystarczająco osłonięty nie powinno wywołać większych konsekwencji dla pana zdrowia.