Jaką dawkę witaminy D3 należy dziennie przyjmować?

Witam mam pytanie choruje na tężyczki mam niedobór w witaminy d3 wynik 20 wapń i magnez w normie jaka dawkę dziennie Wit d3 mam brać żeby była w normie dodam że mam objawy typowe z brakiem tej witaminy

Lek. Paweł Szadkowski

Początkowo proszę przyjmować 2000j dziennie przez cały rok. Potem może Pani przyjmować 1000j dziennie przez cały rok, a potem już tylko od października do kwiatnia.