Jaka dieta dla 12-latki, która waży 81 kg?

Dzień Dobry, Mam 12 lat Nazywam się Laura i ważę 81kg chciałabym się pozbyć mojego obrzydliwego brzucha i ud.Jaką metodę lub dietę muszę stosować?
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Po pierwsze niezwykle istotna jest regularność spożywania posiłków - w ten sposób metabolizm stabilizuje się, co zapobiega odkładaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej "na zapas". Najlepiej 5 posiłków dziennie.
Wśród wybieranych produktów przeważać powinny zdrowe -przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby. Cenne w diecie jest też mleko i produkty mleczne obfitujące w wapń, który wspomaga rozwój kości.
W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się dużo świeżych (lub gotowanych na parze) warzyw i owoców - są one bogate w witaminy i składniki mineralne, a także zawierają dużo błonnika, który wspomaga pracę jelit i daje uczucie sytości.
Wykluczeniu podlegają kaloryczne produkty - zwłaszcza przekąski typu chipsy i słodycze oraz napoje słodzone (soki, coca cola, wody smakowe itp.)
Niezwykle ważna jest też aktywność fizyczna - istnieje wiele ćwiczeń modelujących poszczególne partie ciała, które należy włączyć do codziennego programu dnia.
Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Warto też zaangażować się w dowolną dziedzinę sportu -bieganie, taniec, jazdę na rowerze, czy pływanie. Stosowanie się do tych rad wpłynie na poprawę modelu sylwetki i wzmocni kondycję oraz zdrowie