Jaka dieta i styl życia dla mężczyzny o wadze 103 kg?

Witam.Mam 39 lat i jestem mężczyzną o wzroście 176cm i wadze 103kg.Proszę o podanie mi diety,stylu życia i co robić by w jak najkrótszym czasie schudnąć.Rano i popołudniu dużo nie jem ale na wieczór za to bardzo sporo.Wiem że tak nie powinienem.Nie mam czasu na sport,iż od 6 rano do 21 jestem w pracy.Pomocy!Co mam robić?Co jeść,jak często,o których porach i w jakich ilościach?Próbowałem wiele razy ale skutek zawsze był odwrotny.Proszę o profesjonalną pomoc!Pomóżcie mi!Czekam i z góry dziękuję!

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Warunkiem skutecznego, trwałego i bezpiecznego odchudzania jest powolna utrata masy ciała, najlepiej ok. 0,5 kg/tydzień, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość .
Wskazana jest w tym przypadku modyfikacja stylu życia polegająca na wprowadzeniu zasad zdrowego odżywiania.
Należy:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu. Dzięki temu, porcje spożywanych wieczorem posiłków będą mniejsze niż dotychczas.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
Jeśli nie ma Pan możliwości wprowadzenia codziennej aktywności fizycznej, warto przeznaczyć do tego celu chociaż weekend.

Witaj, nie ma uniwersalnej diety dzięki której uda się schudnąć każdemu. Najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjenta, dieta ustalona na podstawie wywiadu żywieniowo-zdrowotnego oraz pomiaru składu ciała. Twoja praca jest specyficzna ze względu na to, że cały dzień jesteś poza domem, a wieczorami nadrabiasz objadaniem się. Zapraszam na wizytę do poradni, wspólnie ustalimy plan działania, który pozwoli utracić nadprogramowe kilogramy.

Witaj,
Twój dotychczasowy styl życia sprzyja tyciu. Niespożywanie posiłków w ciagu dnia powoduje że Twój organizm nie spala dostarczanych z dietą kalorii, jak również te które masz zmagazynowane bo "odkłada je na gorsze czasy".
Przede wszystkim powinieneś spożywać regularnie posiłki:
1. śniadanie zawsze w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, np. serek bieluch, 2 kromki pieczywa żytniego, pomidor
2. śniadanie - banan
3. Bułka fitnes z masłem, 2 plasterkami wędliny chudej, papryka czerwona
4. obiad - pieczona pierś z indyka, kasza jaglana, mix warzyw
5. kolacja - makrela wędzona (50g), sałatka z pomidora sałaty zielonej, szczypiorek, 2 kromki pieczywa żytniego.
Pamiętaj że spore ilość kalorii dostarcza alkohol - 500ml piwa to aż 250 kcal, a 100 ml wódki to 280 kcal. Na diecie odchudzającej powinieneś spożywać około 1200-1300kcal.
Zwiększ aktwność fizyczną - staraj się pewną odległość do i z pracy pokonywać na nogach.
Pozdrawiam,
mgr Aneta Kościołek

Dzień dobry,
Niestety nie napisał Pan nic na temat swojego sposobu odżywiania, dlatego nie mogę skorygować ewentualnych błędów żywieniowych. Warto jednak poznać parę faktów zanim rozpoczniemy odchudzanie. Dużym zagrożeniem podczas stosowania diety jest zbyt mała podaż kalorii. Często jemy zbyt mało, a w konsekwencji metabolizm ulega spowolnieniu i tkanka tłuszczowa gromadzi się w ciele – np. w okolicach brzucha. Podczas stosowania diety odchudzającej nasz mózg traktuje odchudzanie jako sygnał zagrożenia, przestawia się na tryb alarmowy (w celu oszczędzania energii), co wiąże się ze zmniejszeniem tempa metabolizmu (dlatego tak często obserwujemy zjawisko zatrzymania spadku masy ciała po około 1 miesiącu stosowania diety). Przed rozpoczęciem diety należy wprowadzić kilka zmian do swojego stylu życia i odżywiania. Dzięki temu późniejsze ograniczenie kalorii nie będzie takie trudne, a tkanka tłuszczowa będzie spalać się łatwiej i skuteczniej.
• Przez tydzień warto zapisywać sobie po każdym posiłku co, kiedy i w jakiej ilości zjedliśmy i wypiliśmy np. śniadanie godzina 8.00 – 2 kromki chleba razowego z ziarnami, masło około 1 łyżeczka, ser żółty gouda 2 grube plastry, ½ pomidora, filiżanka kawy rozpuszczalnej z mlekiem 1,5%.
Dzięki tym zapiskom uświadomi Pan sobie własne nawyki żywieniowe.
Nie warto też opuszczać posiłków i nie głodzić się cały dzień.
• Proszę planować regularne posiłki i przekąski – dzięki temu nie będzie Pan odczuwał tzw. wilczego głodu.
• Proszę jeść regularnie – 4-5 posiłków w ciągu dnia, o w miarę stałych porach, co około 3 godziny.
• Ważne też, aby unikać wahań polegających na stosowaniu diety w dni powszednie na przemian z weekendowy „odpuszczaniem” sobie.
Proszę również poczytać o tym jak powinna wyglądać dieta http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Pozdrawiam serdecznie.