Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka dieta na lepszą przemianę materii dla nastolatki?

Witam. Nazywam się Wioletta mam córkę . któraa waży 49 kg . Ma obsesje na punkcie siebie i chce schudnąć . Nie powiem bo je dużo ciężko strawnych i tłustych potraw.Wzrost 1,47 w szkole ją wyzywają proszę o pilną odpowiedź co ma jeść aby jej się poprawiła przemiana materi .
ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Masa ciała córki znajduje się w normie. Jej organizm z uwagi na okres dojrzewania przechodzi wiele zmian, m.in. w budowie ciała, czym nie należy się przejmować. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby zapewnić dziecku właściwą podaż energii, ze zdrowych produktów spożywczych. Bezwzględnie wykluczyć należy więc tłuste potrawy i tłuste przekąski (typu chipsy, paluszki). Niewskazane są również słodycze - zamiast nich jako deser można proponować samodzielnie przygotowane koktajle mleczno- owocowe, sorbety z mrożonych owoców, orzechy, migdały, świeże owoce lub musy. Aby wspomóc przemianę materii, wskazane jest rozłożenie codziennej racji pokarmowej na 5 posiłków (śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Ważne jest również, aby zachęcać dziecko do regularnej aktywności fizycznej - poprawi to jego zdrowie, kondycję i wpłynie na normalizację masy ciała. Takie zmiany w trybie życia w zupełności wystarczą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy