Jaka dieta na przytycie i przybór masy ciała?

witam. jestem chuda waze 50 kg . i mam 1,60 wzrostu . chciałabym przytyc jeszcze z 5-6 kg. napisałby mi ktos dieta po której przytyje? :)

Dzień dobry :)

Pani obecna masa ciała jest prawidłowa. Jeśli jednak źle się Pani z nią czuje proszę wprowadzić do swojej diety kilka prostych wskazówek, które pozwolą na zwiększenie energetyczności diety. Proszę pamiętać, że ma jednej diety skutecznej dla każdego. Sposób żywienia powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb organizmu.

• Spożywać 5-6 nieobfitych posiłków dziennie, o regularnych porach, przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 2,5-3 godziny.
• Każdy główny posiłek (śniadanie, obiad, kolacja) powinien zawierać produkty będące źródłem węglowodanów (np. pieczywo, kasze, ryż, makarony, ziemniaki), białka (np. mięso, wędliny, produkty mleczne, jaja, ryby), tłuszczu (np. oleje roślinne) oraz warzywa (np. w postaci surówki).
• Zrezygnować ze spożywania żywności wysokoprzetworzonej, typu fast food, ograniczyć ilość spożywanych słodyczy.
• Zrezygnować z picia kawy oraz napojów gazowanych.
• Unikać nadmiaru soli w potrawach czy ostrych przypraw, zastępować je ziołami.
• Wprowadzić do diety: zupy (z dodatkiem olejów roślinnych, zabielane śmietaną), koktajle mleczno-owocowe, napoje mleczne, gęste soki warzywne i owocowe (pół szklanki soku wypite przed posiłkiem pobudza apetyt), mięso, ryby tłuste, produkty mleczne (min. 2%), mleko w proszku, jaja (gotowane, jajecznica, omlety), masło, bakalie (suszone owoce, orzechy, nasiona), kasze, ryż, makarony, ziemniaki, miód, oleje roślinne (dodawać do zup, surówek, twarogu), sosy do dań obiadowych.
• Nie zapominać o spożyciu warzyw.
• Zrezygnować z palenia papierosów.
• Umiarkowana aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, np. jazda na rowerze czy rolkach pobudzi apetyt.

Zachęcam do kontaktu i podjęcia współpracy :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA