Jaka dieta najlepsza na "odstający" brzuch?

Jaką mogę mieć dietę przy wzroście 158cm, wadze 49.4 i wieku 14 lat? Jakie ćwiczenia wykonywać?  Najbardziej chcę schudnąć z brzucha, ponieważ mam " wystający". Bardzo proszę o pomoc. ; ]
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,79 i jest w granicach między 50 a 75 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej. Powinnaś natomiast budować dobre nawyki żywieniowe, jeść regularnie ok 4-5 posiłków dziennie, nigdy nie zapominając o I i II śniadaniu.

W zdrowej diecie nie są zalecane produkty typu fast-food, słone przekąski, słodycze i słodkie gazowane napoje. pamiętaj o dużej ilości warzyw i owoców oraz mleka i jego przetworów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka .
Opisy ćwiczeń, ktore modelują sylwetkę znajdziesz na www.abccwiczenia.pl .

Pozdrawiam