Jaka dieta obowiązuje po operacyjnym usunięciu wyrostka robaczkowego?

Dobry wieczór, 4 dni temu miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego (rozpoznanie: ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego). Nie otrzymałam żadnej informacji przy wypisie, jakiego rodzaju dietę stosować i jak długo. Bardzo proszę o wskazówki czego wyraźnie unikać, jakie posiłki są wskazane i jaki czas takiej diety obowiązuje. Mam 62 lata. Z góry dziękuję, pozdrawiam;)

Witam. Obowiązuje zasada początkowo potraw gotowanych i stopniowe rozszerzanie diety. Zakaz potraw rozdymających oraz gazowanych napojów. Po kilku tygodniach zwykle 3-4 wróci Pani do diety normalnej

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - po takim zabiegu, oraz w takim czasie po nim - może Pani jeść wszystko (naprawdę odpowiadam odpowiedzialnie). Pacjentów takich jak Pani prowadzę od 24 lat - proszę mi zaufać.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.