Jaka dieta odchudzająca jest najlepsza?

Mam 11 lat, ważę 57 kg i mam 1.65 cm. Chodziłam do dietetyczki, lecz szybko zrezygnowałam. Mój tata ma sporą nadwagę. Nie byłam u lekarza. Jem śniadanie w domu (jedną kanapkę), do szkoły biorę 2 kanapki, przychodzę do domu i jem obiad (mięso i surówka), na kolację jem kanapkę, tosta. W ciągu dnia pije herbatę w sporej ilości. W weekend mało jem, bo nie mam czasu, ale dużo pije. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Uprawiam sport w szkole 4 dni i do tego 2 razy w tygodniu półtorej godziny tańców (Dancehall).W weekend nieraz bieganie.

Witam,

W chwili obecnej Twoja masa ciała mieści się jeszcze w granicy normy. Aby uniknąć tycia - spędzaj czas aktywnie. Nie rezygnuj z zajęć W-F (o ile nie ma ku temu jakichś przeciwwskazań), zapisz się na zajęcia typu SKS, ćwicz pod okiem rodziców (przykładowe ćwiczenia znajdziesz na http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia).

Warto także ograniczyć:
- ilość fast-food'ów
- słodyczy
- słonych i jednocześnie tłustych przekąsek (chipsów, paluszków)
- drożdżówek etc.
Są to produkty bardzo kaloryczne.

Zadbaj również o regularne spożywanie posiłków (łącznie 5 dziennie, każdy co ok. 3 h).

Pozdrawiam

P.S Pamiętaj, aby o wszystkich działaniach informować rodziców. Nie podejmuj decyzji samodzielnie.