Jaka dieta przy chorobie Hashimoto u 26-latki?

Choruję na Hashi. Co mogę jeść a czego nie wolno mi jeść w ogóle? W internecie pisze, że nie można glutenu,soli,cukru, brokuł,szpinaku,mięsa, konserwantów,soi,za dużo owoców. Zostały tylko warzywa, ale ja nie wyobrażam sobie zostać wegetarianką, bo będę słaba. Kiedyś jadłam bardzo malutko i efekty były faktycznie bo nie było obrzęku, ale czy naprawdę tak musi być? Chciałabym jeść normalnie, przyrządzać potrawy z książek kucharskich i nie eliminować dania z powodu jednego zakazanego składnika.

Witam.
Hashimoto wymaga przestrzegania diety w sposób szczególny.
Przy diecie proszę jeść ryby chude oraz mięso ( drób, cielęcina, zając , królik).
Unikać potraw smażonych i tłustych. Bardzo ważne przy tej odmianie jest regularne jedzenie. W Pani przypadku posiłków powinno być 5-6 co 2 -3 godziny. Ostatni o godz.19. Proszę też włączyć ruch i tu polecam aerobik na przyspieszenie przemiany materii. Jak w każdej diecie proszę pić od 1,5 do 2l wody dziennie.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk