Jaka dieta przy cukrzycy ciążowej?

Po konsulatcji z ginekologiem dostalam skierowanie do szpitala na calodobowe badanie krwi w kier glukozy.Potwierdzilo sie ze mam cukrzyce ciazowa.Co mozna jesc?Dostalam skierowanie do diabetologa do Torunia.ale niechce mnie przyjac mowiac ze to sie nie oplaca juz,ze za pozno!

Szanowna Pani - dieta dla Pani prawidłowa będzie zbliżona do diety dla osób z cukrzycą typu II, tyle że zbilansowana jak dla kobiety w ciąży (a więc uwzględniająca zwiększone zapotrzebowanie energetyczne i na składniki odżywcze). Proszę przyjąć zasadę polegającą na oparciu diety o produkty o niskim indeksie glikemicznym i całkowitej rezygnacji z cukrów prostych w każdej postaci (z wyjątkiem świeżych owoców o niskim IG). Jeżeli chodzi o produkty białkowe czy tłuszczowe to tutaj stosuje Pani zalecenia żywieniowe związane z prawidłowym żywieniem. Natomiast co do produktów zbożowych - wybiera Pani te jak najmniej oczyszczone, właściwie wyłącznie pełnoziarniste pieczywo, grube kasze, brązowy ryż. Z warzyw unika Pani ziemniaków, marchwi i buraków, z owoców słodkich bananów, winogron i wszelakich bakali i owców z konserw (kompotów). W razie wątpliwości jak powinna wyglądać dieta polecam szukać na portalach funacji zajmujących się wspieraniem osób chorych na cukrzycę typu II. Życzę powodzenia i dużo zdrowia.