Jaka dieta przy kandydozie

stwierdzono u mnie grzyba candida, jeszcze mam miec badanie jelita ,nie umie znalezc dokladnej odpowiedzi co moge jesc ,w internecie raz jest napisane np.jesc chleb zytni ,za chwile ze zabroniony ,albo kapuste kiszona ,czy jogurtu itd bardzo prosze o konkretna odpowiedz co wolno mi jesc czego nie ? bardzo dziekuje!

Powinna Pani ograniczać produktu słodkie oraz te, które prowadzą do szybkiego rozkładu na cukry. Powinna Pani zatem organiczyć wszystkie słodycze i owoce, białe pieczywo, ryż, makaron. Produkty pełnoziarniste są dopuszczalne, ale też w niewielkich ilościach (bo też w efekcie ich metabolizmu powstaje cukier). W Pani sytuacji do czasu wyleczenia polecana będzie stosowanie diety opartej na produktach białkowych i tłuszczu z dodatkiem dużej ilości warzyw.