Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy?

Mam lat 24, waga 79, kobieta, wzrost 176 cm, praca siedząca, mało aktywny tryb życia. Ssporadycznie chodzę na siłownię lub wykonuję ćwiczenia na wolnym powietrzu. Choruję na niedoczynność tarczycy, od kilku lat przyjmuję hormony. Ciągle mam problem z wagą. Od końca czerwca stosowałam dietę Dukana (wysokobiałkową), przez ponad miesiąc czasu, jednak zauważyłam, że bardzo zaczęły mi wypadać włosy. Wcześniej miałam również ten problem, ale poprawiło się po zażywaniu suplementu diety ze skrzypem. W ciągu miesiąca moja waga spadła z 82 kg na 78,5 kg. Po przerwaniu diety wzrosła do 79 kg i tak się utrzymuje nadal. Do diety włączyłam na stałe warzywa i owoce (tj. maliny, nektaryny, śliwki, arbuzy, jabłka, gruszki). Nadal staram się nie jeść pieczywa, makaronów, ryżu, kaszy, ziemniaków (zdarza mi sie zjeść małą porcję, nie częściej niż raz w tyg.) Proszę o poradę, co powinnam zmienić w swojej diecie, aby moja waga spadła, a nie ucierpiały na tym skóra i włosy.
ponad rok temu

Witam,

dieta Dukana jest dietą bogatobiałkowa, z wyeliminowaniem tłuszczu oraz węglowodanów z produktów zbożowych. Nie jest ona polecana ze względu na to, iż nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jest monotonna i zakwasza organizm. Jest ona bezwzględnie zabroniona dla osób z jakimikolwiek dolegliwościami zdrowotnymi. Może także powodować zatrzymywanie wody w organizmie i pogorszenie się obecnych dolegliwości (wypadanie włosów itp.)

Jeśli chce Pani schudnąć polecam udać się do dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Pani styl życia oraz jednostki chorobowe i ułoży odpowiedni program żywieniowy.

Po stosowaniu diet odchudzających często mamy problem z powracającymi kilogramami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są one niezbilansowane, dostarczają nam zbyt mało kalorii, trwają bardzo krótko i najważniejsze nie uczą nas zdrowych nawyków żywieniowych.
Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową, a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo proszę nie zapominać o aktywności fizycznej. Warto jest się zmobilizować i zacząć aktywnie żyć. Na początek wystarczy 15 minut gimnastyki w domu i półgodzinny spacer na świeżym powietrzu, codziennie. Proszę również poszukać dla siebie najodpowiedniejszej dyscypliny, czy to pływanie, jazda na rowerze czy może pilates. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam