Jaka dieta sprawi, że schudnę 6kg?

Witam, Mam 15 lat . Ważę 59 kg. Mój wzrost to 162 cm. ;p Chciałabym schudnąć z 6 kg. Jak to zrobic? Jaka dieta?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI wskazuje na normę. Oznacza to, że masz prawidłową masę ciała i nie powinnaś się odchudzać. Dodatkowo musisz sobie uświadomić, że jesteś w wieku dojrzewania i diety odchudzające mogą negatywnie wpłynąć na Twój rozwój i wzrost a także m.in. zaburzyć miesiączkowanie. Jeśli w przyszłości chcesz uniknąć nadwagi powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdziesz je w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapomnij o codziennych ćwiczeniach fizycznych, o których więcej informacji znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.