Jaka dieta wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie. Jaka dieta wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy popijanie szklanką wody i dwa gryzy czegokolwiek zaburzą jej wchłonięcie? Nurtuje mnie ta kwestia ponieważ nie jestem w stanie przełknąć żadnej tabletki bez tego "rytuału" ponieważ czuje jak utyka mi w grdle. I czy to "utknięcie" może być rzeczywite?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tylko bardzo restrykcyjna dieta wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ponieważ może zaburzać ich wchłanianie. Opisany zaś przez Panią rytuał absolutnie nie obniża skuteczności tabletek - zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.