Jaką dietę dobrać dla 18-letniej osoby?

Witam mam 18 lat przy wzroście 165 ważę około 90 kg . Chce bardzo schudnąć ale nie potrafię. Moja dieta trwa max tydzień ponieważ dostaje okropnych napadów na słodycze. Wtedy mogę jeść słodycze bez umiaru później mam wyrzuty sumienia znowu sięgam z słodycze ale nie jest to kawlek czekolady tylko od razu cala tabliczka jem bez opamietania. Jak sobie mogę z tym poradzić ? Jak przetrwać dietę żeby schudnąć i nie dostać efektu jojo? Dodam że zawsze gdy schudnę 10 kg przytulne 15 kg .

Może pani diety były zbyt rygorystyczne Najlepiej udać się do dietetyka, który przygotuje Pani taką dietę, w której niczego nie będzie Pani brakowało, nie będzie Pani głodna i będzie Pani w stanie osiągnąć upragnioną wagę, a następnie ją utrzymać.

Mgr Paulina Szczechowicz

Myślę, że stosuje Pani zbyt restrykcyjne diety, które prowadzą do niedoborów - w efekcie występuje później niepohamowany apetyt na słodycze. Efektu jojo nie będzie jeżeli będzie Pani stosować zrównoważoną, zbilansowaną dietę. Najlepiej w tym celu udać się do dietetyka po poradę

Witam,

warto skonsultować się z dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniej diety, dostosowanej do Pani parametrów, pokrywającej zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe. Diety, które Pani stosowała mogły być zbyt restrykcyjne, w wyniku ich stosowania może dochodzić do niedoborów, które przyczyniają się do nagłego zwiększenia apetytu.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska