Jaką dietę i aktywność fizyczną należy zastosować by zmniejszyć wagę u 15-latki?

Dzień dobry. Moja siostra ma 15 lat, 168 cm wzrostu i waży 65.6 kg. Chce schudnąć i marzy o płaskim brzuchu do wakacji (6 mies). Nie wiem jak jej pomóc. Co ma robić? Jakie ćwiczenia?

Przede wszystkim odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. Posiłki małe i częste (co 2-3 godziny). Poza tym śniadanie najpóźniej należy zjadać w ciągu godziny od wstania. I nie wolno go pominąć, gdyż bez śniadania organizm potrzebuje większej ilości kalorii, by funkcjonować przez cały dzień. Kolacja natomiast nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. Ponadto warto zacząć jeść produkty pełnoziarniste równie w przypadku makaronów i kasz oraz ryżu. Nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu i tu nie musi być to woda mineralna, ale warto także sięgnąć po zieloną lub czerwoną herbatę. Kolejny czynnik to aktywność fizyczna. Najlepiej skorzystać z wielu treningów, które można znaleźć w internecie. Osobiście polecam ćwiczenia z Mel B, na całe ciało lub/i na konkretne partie mięśni.