Jaką diete mam stosować?

Witam. Chciałabym dostać odpowiednią dla mnie dietę, gdyż nie czuję się dobrze ze swoją wagą. Mam 38 lat,ważę 70 kg, przy wzroście 169cm. Podejmowałam już nie jedną próbę odchudzania, najczęściej stosowałam dietę Cambridge, ale nie pomagała mi. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, ani nadwaga. Nie kontaktowałam się z lekarzem w tej sprawie, nie mam ustalonego jadłospisu, ale żywności tuczącej staram się unikać. Nie choruje na żadne choroby. Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Pani BMI wynosi 24,5, co oznacza, że waga jest jeszcze w normie, ale przy górnej granicy. Wielokrotne próby odchudzania na własną rękę, w tym dietą Cambridge mogły spowodować rozregulowanie metabolizmu i problemy z utrzymaniem wagi na stałym poziomie. Radziłabym skorzystać z wizyty u dietetyka, który zbada skład ciała, przeprowadzi wywiad żywieniowy, ewentualnie zleci wykonanie dodatkowych badań i na postawie zdobytych informacji ułoży dietę odpowiednią dla Pani. Takie odchudzanie po okiem specjalisty  ma największe szanse powodzenia i będzie bardziej skuteczne - zwłaszcza, że podejmowała już Pani wiele prób.

Pozdrawiam