Jaką dietę należy stosować przy figurze typu jabłko?

Witam mam figurę typu jabłko, tkanka tluszczowa odkłada mi się przeważnie na brzuchu. Przeczytałam w internecie, że należy ograniczać węglowodany, gdyż ten typ figury ma problemy ze spalaniem tłuszczu. Czy to prawda? Jaką dietę należy stosować przy takim typie figury?PPM 1400, CPM 2000, 28 lat, 170 cm, 59kg. Zależy mi na redukcji 4kg.Pozdrawiam

Witam, Twoja masa ciała jest w normie, dlatego nie musisz się odchudzać. Warto jednak wprowadzić kilka zmian w swoim sposobie żywienia oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Powinnaś jeść 5 posiłków co 2-3 godziny, gdzie porcje będą odpowiednio duże – nie możesz czuć się objedzona, ale też bardzo głodna – po posiłku powinniśmy odczuwać lekki niedosyt. Warto też jeść posiłki powoli, ponieważ wtedy jemy faktycznie odpowiednią ilość – sygnał o sytości dociera bowiem do naszego mózgu po około 15-20 minutach od rozpoczęcia jedzenia. Warto postarać się dbać o regularność, ponieważ jest to pierwsza zasada, która pozwala skutecznie utrzymać prawidłową masę ciała. Zapoznaj się także z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Równie ważna jest regularność w uprawianiu sportu – ćwicz najlepiej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Witam. To prawda, że przeważnie większe, odstające brzuszki są wynikiem nadmiernych ilości węglowodanów w diecie, nie tylko słodyczy, słodkich napojów, ale także pieczywa, makaronów, ryż, kaszy, czy ziemniaków. Z tego, co Pani napisała, ma Pani tylko kilka kilogramów do zrzucenia, podejrzewam, że tylko dla lepszego komfortu psychicznego, ponieważ BMI mieści się w dolnych granicach normy (ok.20) :) Tak, jak każdemu polecam Pani ułożenie planu składającego się z 5 posiłków dziennie co 3 godziny. Najlepiej śniadanie (1 kromka chleba razowego + dodatki typu ser, jajko, ryba, chuda wędlina + warzywa), obiad (ograniczenie węglowodanów złożonych na 2-3 łyżki ugotowanej kaszy, ryżu, makaronu, czy ziemniaków + chude mięso/ryba + warzywa) oraz kolacja (bez pieczywa, polecam sałatki lub chude zupy). Między posiłkami proszę jeść owoce lub jogurty naturalne. Dodatkowo polecam aktywność fizyczną, typu brzuszki, hula hop, czy też inne ćwiczenia nastawione na tą część ciała. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

Witam,

W przypadku otyłości brzusznej obciążone zostają narządy wewnętrzne, a wśród powikłań wymienia się często cukrzycę typu 2, na którą pracujemy długie lata. Typ figury nie może określać tempa spalania tłuszczu. Mogę jednak zaproponować spożywanie węglowodanów złożonych czyli grube kasze, pieczywo pełnoziarniste, otręby - starać się spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Na jakiej podstawie obliczyła Pani CPM? Jaka jest Pani dzienna aktywność fizyczna? W redukcji masy ciała powinniśmy ograniczyć kaloryczność diety i zwiększyć aktywność fizyczną - za całą pewnością nie polecam diet cud czy tez diet ubogowęglowodanowych - przyniosą one szybkie efekty, ale i równie szybki efekt jojo.

Pozdrawiam.