Jaką dietę należy stosować przy trzech chorobach jednocześnie?

Witam. Jaką dietę należy stosować przy trzech chorobach jednocześnie: złóg w pęcherzyku żółciowym, powiększona wątroba z licznymi rozsianymi zmianami meta 38 mm i chore jelita, prawdopodobnie jelito grube, oraz mały ból w kątnicy ( przy czym ostatnia choroba w toku badań) Z tego co się zorientowałem niektóre produkty z diety np. żołądkowej, szkodzą diecie kamicy żółciowej i na odwrót. Jest niezgodność wśród dietetyków. Jedni polecają jeść chleb pszenny, drudzy razowy. Proszę o doświadczoną radę

Dzień dobry,

dieta przy tylu jednostkach chorobowych powinna być ustalana w ścisłym kontakcie z dietetykiem. Aby móc wystosować dla Pana odpowiednie zalecenia żywieniowe należy wykonać bardzo dokładny wywiad lekarski, w tym zapoznanie się z aktualnymi wynikami badań ( na ten moment sam Pan np. nie wie co dokładnie dzieje się z jelitami - stąd powinien Pan pogłębić diagnostykę).
Ponadto bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie jakie produkty toleruje Pana organizm - stąd rozbieżność w zaleceniach od dietetyków - bez dokładnej rozmowy - zalecenia internetowe nigdy nie będą trafione w 100%. Czasami zalecenia są modyfikowane i wyglądają inaczej niż te, które odnajdzie Pan w książkach czy forach internetowych.
Ponadto Pana źródła informacyjne nie mają aktualnych danych, nie ma diety "żołądkowej".
Uważam, że powinien Pan skontaktować się z dietetykiem, który po zebraniu wszystkich informacji będzie wstaniu udzielić Panu odpowiedniej pomocy - wskaże prawidłowy sposób odżywiania się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam
Przy chorobach ze wskazaniami dietetycznymi, które się wykluczają należy sobie odpowiedzieć, który problem jest poważniejszy. Jeśli jelita są największym problemem to ustawiać dietę pod ten problem zdrowotny lub stosować dietę pomiędzy np chleb mieszany. Takie decyzje powinien ustalić dietetyk prowadzący Pana po bardziej szczegółowym wywiadzie. Nie można słuchać się wszystkich opinii naokoło- nie dla każdego pacjenta dieta przy kamicy będzie wyglądać tak samo.