Jaką dietę oczyszczającą wybrać?

Witam . Wraz z przyjściem nowego roku chcę zacząć dietę odchudzającą 1000/1200 kcal . Zależy mi jednak na tym aby poprzedzić ją dietą oczyszczającą z toksyn . Chodzi mi też o to aby oczyścić organizm po świątecznym obżarstwie .. nie zbyt zdrowym jedzeniu i (jak to bywa) nadmiaru alkoholu . Jaką diete oczyszczającą wybrać ? na czym powinna ona polegać , co jeść , pić ?

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dyplomowanego dietetyka, który ułoży dla Pani dietę, która będzie wpomagać redukcję masy ciała i oczyszczanie organizmu. Dieta powinna być zbilansowana i urozmaicona, powinna zawierać co najmniej 1200kcal i organiczać cukry proste, tłuszcze zwierzęce i być bogata w błonnik pokarmowy, który działa jak szczoteczka na jelita, przeciwdziała zaparciom i wspomaga oczyszczanie organizmu. Warto uwzględnić w jadłospisie takie produkty oczyszczające jak: granat, kiwi, cytryna, mandarynka, pomarańcza, grejpfrut, jabłko, gruszka, pomidor, czosnek, marchew, brokuł, dynia, karczoch, seler, bakłażan, pietruszka, cukinia, cebula, szparagi, por. Niezbędne jest też picie wody (1,5-2l. dziennie).

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska