Jaką dietę odchudzającą stosować?

Witam. Mam 22 lata, przy wzroście 158cm ważę 88kg. Od tygodnia ćwiczę skalpel1 ewy chodakowskiej dwa razy dziennie. Jaką dietę odchudzającą stosować?

Witaj,
Świetnie, że podjęłaś aktywność i myślisz o zmianie diety. Wprowadź w życie kilka dobrych nawyków:
Codziennie rano przed wyjściem z domu jedź śniadanie (najlepiej takie zawierające węglowodany złożone pod postacią ciemnego pieczywa, płatków zbożowych nieoczyszczonych np. owsiane górskie do tego coś białkowego- wędlina, ryba lub produkt mleczny oraz warzywa lub owoce.
Jedz posiłki regularnie najlepiej co 3-3,5h
W ciągu dnia powinno znaleźć się 5 posiłków (3 główne i dwie przegryzki)
Na obiad wybieraj sztukę mięsa/ryby/nasiona roślin strączkowych z warzywami i 2-3 łyżkami kaszy
W każdym Twoim posiłku powinny znaleźć się warzywa (surowe lub gotowane), raz-dwa w ciągu dnia owoc.
Na kolację przygotuj sobie lekką sałatkę z fetą czy mozzarellą.

Gdybyś nie czuła się na siłach zgłoś się do specjalisty - "prowadzenie za rączkę" czyli przygotowywanie dla pacjenta diety i regularne kontrole na pewno przyniosą oczekiwane efekty.

Zwiększona aktywności fizyczna plus zdrowa dieta to dwa niezbędne warunki do osiągnięcia prawidłowej wagi. Aby tą wagę utrzymać na długo ważne jest, żeby dieta opierała się o zmianę nawyków żywieniowych na zdrowe ale już na zawsze. Najważniejsze zasady prawidłowych nawyków żywieniowych to spożywanie 5 regularnych posiłków rozłożonych co 3-3,5h, rozpoczynanie dnia od śniadania zjedzonego jak najwcześniej po wstaniu, zaś kończenie kolacją na 2-3h przed snem. Ważne jest aby w swym żywieniu ograniczyć słodycze do 2-3 razy w tygodniu i wybierać te zdrowsze np. gorzka czekolada, batony musli, owoce suszone. Ograniczeniu powinny tez ulec produkty wysoko przetworzone i fast food. Dieta powinna być bogata w pełnoziarniste produkty zbożowe np. ciemne pieczywo, naturalne płatki zbożowe, ciemny ryż, pełnoziarnisty makaron, kasze, warzywa i owoce oraz zdrowe białko pochodzące zarówno z chudego mięsa jak i ryb oraz nasion roślin strączkowych. Ważne jest żeby dieta było różnorodna, lekka i smaczna.