Jaką dietę powinna mięć osoba chora na cukrzycę typu 2?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się co może jeść (interesują mnie szczególnie owoce i warzywa) osoba chora na cukrzycę typu II i jednocześnie uczulona na salicylany. Dziękuję bardzo

Dieta powinna być ustalona w sposób indywidualny, na podstawie aktualnych badań oraz glikemii. Osoby uczulone na salicylany mają różny próg tolerancji, dlatego aby odpowiedzieć na Pani pytanie musiałabym uzyskać więcej informacji na temat Pani stanu zdrowia.
Należy unikać soków, napojów i spożywania samych owoców jako forma posiłku.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam serdecznie,

z pewnością dieta powinna bazować na niskim indeksie glikemicznym. /jeżeli chodzi o warzywa to unikamy głównie gotowanej marchewki i gotowanych buraków zaś owoce ograniczamy do minimum.
Nie mniej jednak ułożenie indywidualnej diety wymaga zebrania żywieniowego i zdrowotnego.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk