Jaką dietę powinna stosować 25-latka?

Witam, Mam problem w utracie wagi... Jestem kobieta mam 25lat, 70kg i 165cm, tryb pracy siedzący. Zaczęłam ćwiczyć, od miesiąca chodzę na siłownię i trzymam dietę, jednak moha waga stoi w miejscu. Tydzień na siłowni wyglada tak: poniedziałek i piatEK siłownia (bieżnia 25-30min, odbitek 10-15min, rowerek 15min, schodki 10min, ćwiczenia na maszynach na nogi, brzuszki ok. 200powtórzeń, i 10min hula hop z masazerem) Wtorek- zajęcia tbc 50min, i 50min pilates Środa i niedziela-wolne Czwartek-zajęcia brzuch posladki 50min i joga 50min, SOBOTA- zajecia brzuch i posladki 50min i bieżnia ok.30min, Przykładowy jadlospis nanawet jeden dzien: śniadanie jogurt naturalny owoc/dwa wafle ryżowe, 2śniadanie: kanapka pelnoziarnista z cykoria, wędliną, pomidorem i sałata, obiad:ziemniaki, mięso(gotowane/ grillowane) i sałatka, po treningu kolacja : dwa wafle ryżowe z chudym twarogiem. Co robic?'blagam o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Z badań które mogłaby pani wykonać na początek to np. stężenie glukozy na czczo, TSH i fT4. Pozwolą one wstępnie określić najczęstsze przyczyny zaburzonego metabolizmu. Warto skorzystać z usług dietetyka który dokładnie zbilansuje pani dietę pod względem kalorycznym i jakościowym (jeśli ta obecna jest nieskuteczna). Aktywność fizyczną ma pani odpowiednią. Nie jestem trenerem personalnym, ale korzystając z mojej wiedzy i doświadczeń poleciłbym dłuższe ćwiczenia (45-60min) areobowe o umiarkowanym natężeniu (średni zakres tętna) jeśli zależy pani na redukcji tkanki tłuszczowej. Duży wysiłek (wysokie zakresy tętna) powoduje to, że wątroba zaczyna uwalniać glukozę ze zmagazynowanego glikogenu (czyli energia nie jest pozyskiwana z tk. tłuszczowej). Warto dać sobie też czas na osiągnięcie pożądanego efektu i zachować zdrowy rozsądek. Pozdrawiam