Jaką dietę powinna stosować osoba, która chciałaby schudnąć?

Witam, mój organizm jest zmęczony ciągłymi dietami i wahaniami wagi. Chciałabym przywrócić stan równowagi a także dalej schudnąć gdyż moje BMI wynosi 26,93. Z analizy składu ciała wynika, że mam za dużo tłuszczu, a za mało mięśni. Od jakiej kaloryki diety zacząć?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Odpowiednia dieta zależy od wielu czynników: wieku, płci, wagi, aktualnego stanu zdrowia, aktywności fizycznej i stylu życia. Radziłabym udać się do dietetyka, który w oparciu o te wszystkie dane ułoży konkretny, dopasowany do Pani jadłospis lub ustali zalecenia żywieniowe.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Żeby ustalić odpowiednią ilość kalorii, jaką powinna Pani codziennie spożywać, potrzebne są informacje na temat prowadzonego stylu życia: informacje o aktywności fizycznej, jej intensywności i rodzaju, a także o charakterze wykonywanej pracy, stanie zdrowia itp. Dodatkowo potrzebne byłyby zmierzenie podstawowych parametrów antropometrycznych, czyli wzrostu, masy i składu ciała. Dlatego też bardzo istotne jest to aby udać się z tym problemem do dietetyka, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu ustali odpowiednią podaż kalorii.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9