Jaką dietę powinna zastosować osoba, która nie może schudnąć?

Próbuje od wielu miesięcy zrzucić kilkanaście kilogramów. Jestem już po 40-stce i ważę 79 kg przy wzroście 167 cm. Wiem że to spora nadwaga ale pomimo starań nie mogę jej zrzucić. Trzymam dietę ok. 1800 kalorii, codziennie pokonuje 10000 tyś kroków. Ćwiczę przez 5 dni w tyg. Intensywnie. Dużo pije wody , nie jem słodyczy ani gotowej żywności. Co jest nie tak ?

Dzień dobry,

żeby rzeczowo odpowiedzieć na zadane pytanie trzeba mieć szerszą wiedzę. Jeśli ćwiczenia są intensywne 1800kcal to może być za mało, być może bilans diety jest niewłaściwy, a może powodują ten stan jakieś zaburzenia? Proszę rozejrzeć się jakie w Pani rodzinie występują choroby (cukrzyca?choroby tarczycy? choroby autoimmunologiczne?...) Jak wyglądają podstawowe badania krwi? Czy ma Pani jakieś dolegliwości. A może zażywa Pani jakieś leki? Jaka jest historia żywienia? Powodów może być kilka/kilkanaście. Nie jestem w stanie nic rozsądnego Pani podpowiedzieć, bo byłoby to wróżenie z fusów. Czasami po analizie zapisków Pacjenta- tzw. dzienniczka żywieniowego udaje się zidentyfikować problem i szybko skorygować błąd, ale bywa również, że konieczna jest szersza diagnostyka. Tak czy inaczej warto, bo za Pani wytężoną pracę należy se nagroda w postaci redukcji masy ciała. Proszę się nie zniechęcać. Proponuję skorzystać z pomocy dietetyka z okolicy lub zapraszam do kontaktu on-line.
Katarzyna Gediga
www.emvit.pl
dietetyka.trzebnica@gmail.com