Jaką dietę powinnam stosować przy niedoborze witaminy B12?

Rok temu wykryto u mnie niedobór witaminy B12, od pół roku biorę zastrzyki z wit. B12. Przed wykryciem tego niedoboru schudłam ponad 6 kg, teraz jest już lepiej, mogę wszystko jeść. Czy powinnam stosować jakąś dietę?

Witam!

Właściwa dieta nie tylko wspomaga leczenie, ale stanowi jego integralną część. Warto zwracać uwagę, by obfitowała ona w pokarmy bogate w tę witaminę. Są to przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego, a więc mięso, ryby, jaja, produkty mleczne. Więcej na temat witaminy B12, jej znaczenia dla naszego zdrowia oraz źródeł, znajdzie Pani w artykule Witamina B12.

Pozdrawiam