Jaką dietę powinnam zastosować?

Jestem Kasia i mam 14 lat, 164 cm wzrostu i 69 kg wagi. Czuję się z tym bardzo źle i wiem, że mam nadwagę choć moi znajomi uważają, że nie wyglądam na tyle ile ważę. Kiedyś jeździłam konno i trzymałam jako tako formę, ale przez ostatni rok zaprzestałam jazdy i bardzo przytyłam. Jaką dietę powinnam zastosować by znów wrócić do formy? Chciałabym szybko schudnąć, chociaż 10-13 kg, by na wiosnę znów czuć się dobrze w siodle.
14 LAT ponad rok temu

Witam,
pamiętaj, że jesteś jeszcze w bardzo młodym wieku i stosując dietę odchudzającą na własną rękę, bez nadzoru rodziców, dietetyka i lekarza - możesz sobie jedynie zaszkodzić.
Trzeba ustalić, czy do tycia doprowadziła tylko i wyłącznie niewielka aktywność fizyczna.
Z tego też względu polecam Ci rozmowę z rodzicami i wizytę u lekarza wraz z wykonaniem badań kontrolnych.
Tymczasem zachęcam Cię do zapoznania się z Piramidą Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
oraz serwisem www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz propozycje ćwiczeń.
Powinnaś jadać regularnie, zachowując odstępy czasowe rzędu ok. 3 godz. Łączna, zalecana ilość posiłków to 4-5 dziennie.
Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami. W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.
Pozdrawiam