Jaką dietę powinnam zastosować? Czy może to być dieta 1000 kcal?

Mam 13 lat, 164 cm wzrostu i 59 kg. Nigdy nie stosowałam żadbej diety. Szkoła, dwa razy w tygodniu basen. Uwielbiam słodycze (ale nie przesadzam w ich spożywaniu). Chciałabym trochę schudnąć - idzie mi wszystko w uda. Zbliżają się ferie - może udałoby mi się zmienić jakoś swój jadłospis - tylko nie wiem jak? Proszę o odpowiedż.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim wieku zapotrzebowanie energetyczne kształtuje się na poziomie 3000 kcal, przy umiarkowanej aktywności fizycznej.
Zdecydowanie odradzam diety 1000 kcal, głodówki i diety "z gazet".

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:
- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej

Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.
Zwiększ także spożycie warzyw.

Pozdrawiam

P.S
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl