Jaką dietę stosować aby schudnąć w wieku 22 lat?

Witam! Mam 22 lata, 168cm wzrostu i ważę 73kg. Moja praca utrudnia mi zrzucenie wagi. Pracuje na zmiany dzienne jak i nocne na recepcji w trybie dwuzmianowym przez co w każdy dzień tygodnia mam różne godziny pracy. Stosowałam już parę diet jednak zawsze po jakimś czasie nie jestem w stanie jej utrzymać. Kończy się na zbytnim ograniczaniu kalorii - brak czasu na przygotowanie ilości posiłków - aż to wygłodzenie daje się we znaki i zamawiam dużą pepperoni tylko dla siebie ;c Co i jak powinnam zmienić (rzucenie pracy raczej odpada haha) ,żeby schudnąć ?

Dzień dobry,

jeśli kończy się na dużym deficycie kcal i co za tym idzie niskiej gęstości odżywczej Pani mózg wykonuje heroiczną pracę pt. jak zmusić organizm do uzupełnienia deficytów? Narzędzia nacisku to m.in. ślinotok na myśl o pizzy i w konsekwencji pochłanianie posiłku w ilości, delikatnie mówiąc ponad przeciętnej :) Wszystko to opisane półżartem to fizjologia. Co zatem wiemy? 1) zmienny rytm aktywności (praca zmianowa) 2) zmęczenie 3) deficyt czasu 4) kłopot z mobilizacją 5) kłopot z organizacją. P-kt 1 jest nie do ruszenia. Pozostałe wynikają z p-ktu 1. Proponuję odrzucić myślenie czarno-białe. Nie musi być wszystko realizowane na 100%. Jeśli udaje się 20% to zawsze progres, pracujemy dalej. Należałoby się nauczyć po jakie "szybkie" zamienniki mogę sięgnąć w sytuacji braku czasu, żeby jeść i nie doprowadzić do pożerania pizzy ;) Warto przemyśleć organizację i np. robić 2-3 porcje i mrozić- kolejnym razem już tylko Pani odgrzewa, przygotowywać posiłki na kilka dni, zaplanować możliwie jak najprostsze. Przecież gdyby ktoś Pani przysłowiową sałatkę podał, zjadłaby Pani bez problemu, kłopot pojawia się jak jej nie ma. Proszę skupić sie na dobrej organizacji i jeśli coś nie wyjdzie zostawić za sobą i dalej iść obraną drogą :) Powodzenia.

Katarzyna Gediga
gabinety w Trzebnicy i Wrocławiu
wizyty on-line