Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką dietę stosować, by zbilansować swoją wagę?

Witam, mam 20 lat i od zawsze mam problem z niedowagą mam 162 cm wzrostu, a ważę tylko 42 kg. Mam szybką przemianę materii, wszyscy w rodzinie tak mają. Jestem osobą aktywną fizycznie, dużo się ruszam, co niestety utrudnia dodatkowo przybranie na wadze. Co mogę zrobić, jaką dietę stosować by zbilansować swoją wagę?
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Dzień dobry,

przytycie jest możliwe, natomiast jest to związane ze stosowaniem ściśle zbilansowanej diety ( ułożonej przed dietetyka - muszą być dobrane odpowiednie produkty i odpowiednio duża kaloryczność diety).

Proces taki wymaga oczywiście cierpliwości - ponieważ są to duże porcje, które na początku są ciężkie do zjedzenia - więc są też mniejsze efekty stosowanej diety.

Pozdrawiam,
Joanna Wardenga

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety