Jaką dietę stosować, by zrzucić około 7 lub 8 kg?

Mam 16 lat, ważę 64 kg i mam 167 cm. Wiem, że to nie wygląda tak źle, ale jestem bardzo gruba.

Witam
Twoje BMI wynosi 23, co plasuje Cię na siatce centylowej między 75-90 centylem - nie jest najgorzej.
O nadwadze mówimy dopiero, gdy BMI mieści się między 90-97 centylem.
Zrzucenie 7-8 kg to kwestia około 2 miesięcy.
Myślę, że optymalna byłaby utrata ok. 5 kg, nie więcej.
Zgodnie z normami dla dziewcząt w Twoim wieku, przy umiarkowanej aktywności fizycznej, dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi 2500 kcal.
Dieta odchudzająca powinna zawierać około 1000 kcal mniej niż zapotrzebowanie, czyli 1500 kcal.
Nie powinnaś odchudzać się, stosując dietę o energetyczności mniejszej niż 1500 kcal (żadne popularne diety 1000 kcal nie wchodzą w grę).
Przy 1500 kcal powinnaś chudnąć ok. 1 kg tygodniowo.
Nie zapomnij o zwiększeniu aktywności fizycznej.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam