Jaką dietę stosować mając 21 lat?

Dzień dobry! Chciałabym zapytać ile kalorii powinnam spożywać dziennie. Kobieta, 21 lat, 168 cm, 66 kg. Prowadzę dość aktywny tryb życia. Studiuję, pracuję jako kasjer- sprzedawca około 3 razy w tygodniu, po 6-8h, praca stojąca przy kasie lub ze sporą ilością ruchu (rozkładanie towaru itp.). Do tego dużo chodzę pieszo, dziennie robię minimum 10 000 kroków. Do tego ćwiczę 2 do 4 razy w tygodniu, fitness na trampolinach ze wzmacnianiem. Chciałabym stracić ok. 6 kg. Ile kalorii powinnam jeść?

Dzień dobry,

zdrowa redukcja masy ciała to nie tylko ograniczenie ilość kcal w ciągu dnia, ale też prawidłowe zbilansowanie mikro i makro składników. W celu ustalenia prawidłowego jadłospisu powinna się Pani zgłosić do dietetyka.

Pozdrawiam