Jaką dietę stosować podczas ćwiczeń na przybranie masy mięśniowej?

jestem bardzo szczupły, mam 170 wzrostu ważę 53 kg, mam szybką przemianę materii. I postanowiłem chodzić na siłownie żeby przytyć (przybrać masę mięśniową). Jaką dietę przyjmować żeby były rezultaty widoczne? Czy do diety mam stosować jakieś odżywki typu gainery czy kreatynę?

Aby nabrać masy mięśniowej należy połączyć ćwiczenia siłowe z dietą o zwiększonej ilości kalorii.

Produkty, których należy jeść więcej to np.:
- ryby, rośliny strączkowe, drób
- orzechy, owoce, owoce suszone
- kasze
- produkty mleczne (jogurt, maślanka, kefir) - 2-3 dziennie
- należy pamiętać o spożywaniu warzyw aby dieta nie była zakwaszająca

Trening najlepiej skonsultować z trenerem.

Radziłabym wstrzymać się z zakupem odżywek przez pierwsze 3 miesiące.
Nadmiar białka może być bardzo szkodliwy.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/