Jaką dietę stosować przed usunięciem pęcherzyka żółciowego?

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego przed usunięciem pęcherzyka żółciowego, gdzie były zlogi w zaleceniach dietetycznych należy unikać jedzenia na przykład pomidorów i winogron bez pestek i skórki? Jestem 3tyg po usunięciu laparaskopowo pęcherzyka żółciowego czuje się bardzo dobrze powoli jem wszystko mogę w końcu zjeść pomidora ze skórka i pestkami?

szanowna Pani ponieważ są to produkty ciężkostrawne, może Pani powoli zacząć urozmaicać dietę