Jaką dietę stosować przy antydepresantach?

Witam Chciałbym się dowiedzieć czego nie można jeść i pić biorąc antydepresanty Ja biorę efectin er w dawce 225 Dziękuje i pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Przy tym leku należy unikać preparatów z zielem dziurawca i alkoholu. Nie łączyć tego leku z innymi bez wiedzy lekarza.

Dzień dobry, Stosując ten lek nie powinien Pan spożywać grejpfruta i soku z niego otrzymanego, naparów z dziurawca oraz alkoholu w żadnej postaci. Bardzo ważne aby stosując taki lek nie przyjmować żadnych suplementów diety czy leków bez zgody lekarza prowadzącego. Zwróciłabym także uwagę na ilość spożywanych pokarmów, gdyż jednym z efektów ubocznych stosowania leków z tej grupy jest przyrost masy ciała - warto więc zadbać o zbilansowaną, zdrową dietę. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!