Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką dietę stosować przy cukrzycy w wieku 70 lat?

Witam ! Mam podwyższoną kreatyniny i cukrzycę typu 2. Biorę leki ale przede wszystkim postawiłam na zrzucenie wagi. Problem w tym że produkty które powinnam jeść przy chorych nerkach są wykluczone z diety cukrzycowej i na odwrót, przykładem może być spożywanie białka. Jak więc się odżywiać aby pogodzić te choroby? Pozdrawiam
KOBIETA, 70 LAT 3 tygodnie temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Oczywiście da się opracować dietę, która będzie wspomagała terapię obu chorób a jednocześnie umożliwiała spadek wagi. Przede wszystkim będzie polegała na włączeniu do diety większej ilości warzyw (trzeba to robić stopniowo, aby nie nabawic się dodatkowo problemów jelitowych). Polecałabym też rozdzielenie makroskładników, tj spożywanie posiłków węglowodanowych osobno, ewentualnie z niewielkim dodatkiem tłuszczu, a posiłków z mięsem osobno (tylko z niewielką ilością warzyw i z naturalnym tłuszczem z mięsa, tj bez dodawania tłuszczu np do smażenia). Najlepiej robic to pod okiem wprawnego dietetyka. Życzę zdrowia :-)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy