Jaką dietę stosować przy Hashimoto?

witam jaka diete mam zastosować przy chorobie hasimoto dodam ze w ciagu 2 lat przybrałam na wadze 20 kilo i nie wiem jak mam wrucic do poprzedniej wagi proszę o pomoc zarzywam euthyrox 170mg

Witam serdecznie,

myślę,że bez pomocy dietetyka w tym wypadku się nie obejdzie, ponieważ choroba Hashimoto wymaga indywidualnie dobranej diety. Jeżeli Pani tyje w dość szybkim tempie może to oznaczać że w tym momencie jada Pani nieprawidłowo. Owszem w wyniku choroby przemiana materii mogła zwolnic ale prowadzę wiele pacjentek, które pomimo schorzenia ładnie chudną.
Zachecam tez do lektury mojego artykułu w tym temacie.
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk