Jaką dietę stosować przy raku kątnicy?

mam38lat.przeszłam hemicolectomie prawostronną z zespoleniem koniec do końca.rak kątnicy.wynik pT1 N0 MAC A. JAKĄ POWINNAM STOSOWAĆ DIETĘ,CZEGO UNIKAĆ? W tej chwili jestem miesiąc po operacji,jem tylko gotowane,nie jem słodyczy,soli, nie piję kawy, alkohulu.Mimo wszystko mam częste biegunki, szczególnie po nabiale. teraz próbuje mleko bez laktozy, wydaje mi się,że jes lepiej. PROSZĘ O POMOC W USTALENIU PRAWIDŁOWEJ DIETY.

Żywienie w przebiegu choroby nowotworowej jest bardzo ważne. Ma ono na celu prawidłowe odżywienie organizmu ale także zmniejszenie stanu zapalnego, który toczy się w organizmie.
Wyeliminowanie produktów przetworzonych, które bazują na oczyszczonej mące pszennej, dużej ilości cukru i soli jest bardzo dobrym kierunkiem. W celu ustalenia indywidualnego planu żywieniowego i konkretnych zaleceń niezbędna jest konsultacja online podczas której będzie można dokonać wywiadu żywieniowo-chorobowego, tak aby mieć wszelkie niezbędne informacje do przygotowania prawidłowej dla Pani diety.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado Warszawa (www.nutrado.pl)