Jaką dietę stosować przy tężyczce?

proszę o pomoc! jaką dietę mam stosować przy tężyczce? ataki sa co2 dzień mimo wit D 1000 i wapnia. zostałam bez lekarza każdy umywa ręce a ja cierpie i widzi to 5letnia córka. proszę o pomoc. pogotowie podaje tylko tabletkę pod język gdy mam160/100 ciśnienia i zastrzyk na uspokojenie-nie wem po co...mam 29 lat i2 mies temu zawalilo mi się życie przez tą wredną chorobę. agata

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta przy tężyczce powinna być bogata w składniki mineralne : wapń i magnez. Indywidualnych wskazówek można udzielić po przeprowadzonym wywiadzie i analizie składu ciała.

Pozdrawiam

Witam.Podaje Pani za mało informacji aby ułożyć indywidualny jadłospis. Na pewno dieta musi być bogata w magnez i wapń.
pozdrawiam