Jaką dietę stosować przy wysokim cholesterolu?

WITAM mam wysoki cholestelorjaka stosować dietę jem płatki owsiane i inne smięci ale to mało ale za to dobry cholesterol jest ok

Witam, dieta powinna być na pewno urozmaicona, bogata w pełnoziarniste produkty, a więc nie tylko płatki ale kasze, makarony razowe, pieczywo pełnoziarniste, dobre tłuszcze pochodzące ze źródeł roślinnych (oleje, orzechy, pestki, awokado) oraz z ryb a także dużo warzyw. Nie można zapominać że oprócz jakości pożywienia, ważna jest także ilość pokarmu. Dobrze jest wybrać się do dietetyka w celu ustalenia indywidualnego programu żywieniowego.
http://www.akademiazz.com.pl

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska