Jaką dietę stosować w celu ochrony przed wysokim cholesterolem?

Proszę o poradę jaką dietę stosować celem ochrony przed wysokim cholesterolem? Moje wyniki to cholesterol całk: 256 HDL 45 LDL 194 Trójglicerydy 103

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska