Jaką dietę stosować w wieku 32 lat aby zmniejszyć wagę?

Chciałabym prosić o poradę w sprawie moje diety. Mam 32 lata, na pczątku odchudzania ważyłam 102kg w tej chwili waże 94. Chudnę ok 1kg na tydzień, do tego się ruszam. Staram się jeść 1300-1400kcal dziennie, czy to nie za dużo? Jem 5 posiłków dziennie, śniadanie (banan, jogurt lub kefir, i chrupkie pieczywo), 2 sniadanie (sok warzywny gęsty 0.5l), obiad (pieczone lub duszone chude mięso, ryż lub kasza, warzywa), przekąska (owoc sok warzywny lub jogurt), kolacja (sałatka z pieczonym mięsem, tuńczykiem, twarogiem lub grankami z ciemnego pieczywa). Czy nie zaniedbuje jakiegoś elementu piramidy żywieniowej? Na początku diety czułam się bardzo dobrze i nie odczuwałam głodu, teraz jest gorzej, jestem częściej głodna i bardziej zmęczona. Z góry dziękuję za odpowiedź!:)

Witam serdecznie,
dieta 1300-1400kcal to z pewnością nie za dużo. Jeżeli chodzi Pani jadłospis to są błędy żywieniowe, chociażby chrupkie pieczywo, owoce zjadane na podwieczrek (Owoce mają spore ilości cukrów prostych, które niestety pod koniec dnia, kiedy nasza zdolność insulinowa spada, nie będą odpowiednio trawione a nieprzetrawione cukry odkładaj się w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zaczną fermentować w jelitach co może przyczynić sie do dolegliwości żołądkowo- jelitowych)....
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk