Jaką dietę wybrać aby schudnąć?

Mam 38 lat, 160 cm wzrostu i wagę 54 kilo. Z taką wagą czuję się rewelacyjnie ale jest to efekt całkowitej rezygnacji z pieczywa i większości potraw mącznych. Niestety w moim przypadku i przy moim trybie życia taka redukcja jest utrudniona, po jakimś czasie zwyczajnie ciężko mi żyć bez pieczywa, kanapki do pracy (nie zawsze mam czas na przygotowywanie wymyślnych potraw). Jak zaczynam jeść normalnie, czyli rano dwie kanapki, w pracy jedna i ewentualnie na kolację jeszcze jakaś kromka pieczywa - waga rośnie do 57 kg. Dalej nie rośnie, ale wtedy nie czuję się ze sobą dobrze. Co robić z tym chlebem?? Ile kromek pieczywa w ciągu dnia pozwoli na zachowanie wagi?? A może waga 54 to nie jest moja waga "optymalna", stąd przy "normalnym" jedzeniu rośnie? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
jeżeli chodzi o pieczywo to nie należy go aż tak się obawiać. Ważne aby było to pieczywo ciemne razowe "prawdziwe" a nie "napompowane białe bułki". Ilość zjadanego pieczywa uzależniona jest od kwesti indywidualnych ale myślę że może Pani spokojnie 2-3 kromki pozostawić w ciągu dnia. Nie polecam jednak peczywana noc, na kolację.
Ważny jest całokształt diety a nie tylko ilośc pieczywa.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy kompleksowo to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk